Piece do pizzy

Piece do pizzy

Piece do pizzy

Pizza jest daniem, które na stałe zadomowiło się w polskiej kuchni. Do jej przygotowania potrzebny jest profesjonalny, wysokiej klasy piec, który dzięki swoim parametrom i cechom użytkowym staje się centralnym i najważniejszym punktem restauracyjnej kuchni. Przemyślany wybór pozwoli cieszyć się wieloletnią i bezawaryjną pracą pieca. Współczesne technologie wykorzystywane przy produkcji, gwarantują energooszczędność urządzenia i najwyższą jakość wypieków.

Piecyk do pizzy – jak działa?

Zasada działania jest prosta i praktycznie niezmienna od lat. Pojawiają się tylko nowe technologie. Pizza wypiekana jest w komorze, w której wnętrzu pali się ogień (lub znajdują się grzałki, jak ma to miejsce w przypadku pieców elektrycznych). To właśnie różni piec do pizzy od tego, używanego przy produkcji pieczywa. Całą sztuką jest to, by tak umieścić pizzę w komorze wypiekania, aby płomień nie stykał się z ciastem. Spowodowałoby to szybkie przypalenie. Wystarczy więc niewielki płomień znajdujący się przy tylnej ścianie lub w innym niezagrażającym kontaktem miejscu komory.

Piece do wypieku pizzy – rodzaje

Tradycyjny piec do pizzy kamienny, zawsze był opalany drewnem. Z czasem jednak producenci pieców zaczęli unowocześniać urządzenia i wprowadzać inne technologie. Efektem tego jest różnorodność, która daje duże możliwości, jeśli chodzi o właściwy dobór urządzenia ze względu na osobiste preferencje i możliwości oraz potrzeby lokalu.

Piec do pizzy gazowy

Gazowy piec do pizzy to urządzenie, które w zależności od modelu, może być zasilane gazem ziemnym lub LPG. Temperatura pracy to 400°C, a uzyskanie jej możliwe jest dzięki niezależnym palnikom umieszczonym na dole i na górze komory. Piec gazowy do pizzy wyposażony jest w magnetyczne zawory bezpieczeństwa oraz elektroniczny zapłon palników. Cyfrowy wskaźnik pomiaru temperatury umożliwia ciągłą kontrolę jej wartości, a stała kontrola płomienia jest gwarancją równomiernej dystrybucji ciepła w komorze wypiekowej.

Piec do pizzy na gaz ma budowę modułową, co ułatwia umieszczenie urządzenia lub zespołu urządzeń nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Podstawa do pieczenia wykonana jest z kamiennego, ogniotrwałego materiału.

Piec do pizzy elektryczny

Każdy piec elektryczny do pizzy poprzez skrócenie czasu pieczenia usprawnia cały proces. Możliwości programowania i dotykowy ekran LCD znacząco ułatwiają obsługę takiego pieca, a temperatura pracy mieszcząca się w zakresie od 150 do 300°C w połączeniu z równomierną dystrybucją ciepła w komorze pozwalają na przygotowanie pizzy, pieczywa oraz innych wypieków. Pełny cykl pieczenia trwa od 1 do 30 minut. Piece do pizzy elektryczne są przez to bardzo wydajne, a podstawa jezdna, gdy zajdzie taka potrzeba umożliwia ich łatwe przemieszczanie. Całość wykonana jest z dbałością o detale, a wysokogatunkowa stal nierdzewna, zachwyca trwałością i estetyką.

Piec kamienny do pizzy

Profesjonalny piec do pizzy tego typu oferuje możliwość opalania gazem ziemnym lub drewnem. Wnętrza komory wypiekowej wykonane są z materiałów żaroodpornych, co w połączeniu z doskonałą izolacją oraz obudową ze stali nierdzewnej zapewnia wystarczające zabezpieczenie przed przegrzaniem. Temperatura pracy pieca to 400°C może ona być płynnie regulowana, a termostat czuwa nad tym, aby nie została przekroczona jej maksymalna wartość. Dzięki wyświetlaczowi dotykowemu, sterowanie parametrami pracy pieca jest bardzo proste.

Jaki piec do pizzy do restauracji?

Planując zakup urządzenia, jakim jest piec do pieczenia pizzy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą przemawiać za konkretnym modelem, lub go dyskwalifikować. Są to:

  • ilość dostępnego miejsca (w mniejszych lokalach, zamontowanie pieca dwukomorowego lub tunelowego bywa niemożliwe),
  • aktualne i prognozowane zapotrzebowanie na wydajność pieca (trzeba wówczas porównać wydajność poszczególnych urządzeń),
  • preferowany rodzaj zasilania,
  • trwałość konstrukcji i odporność na czynniki zewnętrzne,
  • koszty eksploatacji.

Piece do pieczenia pizzy – czyszczenie i konserwacja

Piec do wypieku pizzy, jak każde inne urządzenie wymaga przeprowadzania cyklu zabiegów pielęgnacyjnych, które zapewnią długą żywotność i bezawaryjną pracę. Wszystkie wypiekane pizze powinny mieć podobną, wysoką jakość. Z tego względu należy dokonywać regularnego czyszczenia (najlepiej na zakończenie każdego dnia pracy).

Do czyszczenia tradycyjnego pieca używa się specjalnej drucianej szczotki, dzięki której bez wysiłku można uporać się z pozostałościami po przypalonym cieście. Ten sposób usuwania zabrudzeń rekomendowany jest przez włoskich mistrzów.

Jeśli chodzi o piece do pizzy gazowe i elektryczne to do ich czyszczenia i konserwacji należy stosować wyłącznie profesjonalne detergenty dedykowane dla gastronomii. To da gwarancję, że produkty te będą bezpieczne, ponieważ dopuszczono je do kontaktu z żywnością.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną interesującą metodę usuwania zabrudzeń. Mowa oczywiście wbudowanym trybie pirolizy. Urządzenia wyposażone w tę funkcję praktycznie same się oczyszczają.

Piec do pizzy – cena

Na ceny wpływa wielkość i wszechstronność urządzenia, a także stopień zaawansowania konstrukcji oraz ilość dodatkowych funkcji. Trudno jednoznacznie stwierdzić ile kosztują piece do pizzy. Ich cena zaczyna się już od kilku tysięcy. To prosty piec do pizzy jednokomorowy. W przypadku większych modeli cena wzrasta. Nie ma tu znaczenia, czy jest to piec gazowy do pizzy, tradycyjny, kamienny piec do pizzy, czy elektryczny piec do pizzy. Ostateczny koszt zakupu będzie różnił się w przypadku każdego, indywidualnego zamówienia.

Piec do wypieku pizzy – sklep Bagmasz

Bagmasz to zespół doświadczonych pasjonatów, od lat oferujący piece do pieczenia pizzy oraz inne urządzenia i wyposażenie dla gastronomii. Nasi wykwalifikowani pracownicy dostarczą piec do klienta i zainstalują go we wskazanym miejscu. Gwarantujemy profesjonalną obsługę serwisową. Starannie selekcjonujemy produkty, dobierając do asortymentu tylko najlepsze rozwiązania uznanych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo m.in. piec do pizzy dwukomorowy, jak i wiele innych mniej lub bardziej zaawansowanych urządzeń.

    fe mr ue