Dozowniki mieszacze wody

Dozowniki mieszacze wody
Dozowniki mieszacze wody
Dozowniki mieszacze wody
Dozowniki mieszacze wody

  Opis produktu

  Zalety dozowników- mieszaczy wody USP

  DOZOWNIK – MIESZACZ WODY USP to urządzenie, wyposażone w sterownik mikroprocesorowy, przeznaczonym do odmierzania w przepływie potrzebnej ilości wody o określonej temperaturze. Szczególnie przydatny jest do dozowania wody technologicznej, gdzie temperatura odgrywa istotną rolę np. w przemyśle spożywczym (piekarnictwo, cukiernictwo, produkcja makaronów itp.)

  Działanie dozowników

  DOZOWNIK – MIESZACZ WODY USP jest przystosowany do pobierania wody ciepłej i zimnej bezpośrednio z sieci wodociągowej.
  Posiada wbudowany mieszacz pozwalający szybko uzyskać wodę wypływową o żądanej temperaturze.
  Dozowniki są sprawdzonym i przetestowanym produktem, który jest cały czas udoskonalany i rozwijany w oparciu o opinie od dotychczasowych użytkowników.

  Konstrukcja dozowników – mieszaczy wody

  Wszystkie dozowniki są w pełni automatyczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wyeliminowano pokrętła mechaniczne.

  Jednostką sterującą dozownika jest elektroniczny sterownik mikroprocesorowy USP zaprojektowany i wykonany w oparciu o najnowsze układy elektroniczne. Urządzenia mają wbudowaną funkcję automatycznej korekty temperatury wody podczas dozowania w zależności od temperatury wody już wydozowanej. Pozwala to na uzyskanie zadanej temperatury wody bez konieczności zrzutu wody. Ponadto urządzenia posiadają funkcję samouczenia, która pomaga skrócić do minimum czas dojścia do zadanej temperatury.

  Elementy wykonawcze (elektrozawory, siłowniki, zawory mieszające, czujniki przepływu) montowane w dozownikach są najwyższej jakości i produkowane są przez znane na całym świecie firmy takie jak: Rossweiner, Danfoss, Esco, Hankook Gas i inne.

  Dozowniki-mieszacze wody pozwalają zaoszczędzić do 30 procent zużycia wody w procesie produkcyjnym. Jest to możliwie dzięki zastosowaniu technologii, która pozwoliła wyeliminować tzw. zrzut wody do kanalizacji.

  RÓŻNICE MIĘDZY WERSJAMI:

  W wersji USP UE klawiatura jest wpuszczona na równo z obudową dozownika, natomiast USP ver.2 ma ramkę klawiatury na powierzchni obudowy dozownika (około 5mm).

  Wersja PROG dodatkowo wzbogacona jest o programy . W 20 programach można zapamiętać ilość wody i jej temperaturę do danej receptury ciasta. Nie potrzeba pamiętać tych parametrów, tylko przywołać odpowiedni nr programu, opisany na obudowie dozownika.

  Oznaczenie L oznacza urządzenie z możliwością podłączenia wody lodowej. Dozowniki w tej wersji wyposażone są w mechanizm automatycznego przełączenia dozowania na wodę lodową. Po przełączenia urządzenia miesza wodę lodową z wodą zimną uzyskując w ten sposób minimalne zużycie wody lodowej.

  Literą P oznaczone są mieszacze wody z kontrolą przepływu, zamiast ilości dozowanej wody. Pozwalają one na dozowanie wymaganej ilości wody w jednostce czasu przy ciągłej produkcji. Przy zamawianiu tych urządzeń należy uzgodnić zakres wymaganych przepływów np. od 10 do 50l/h.

  Wersje z przyłączami ½” mają wydajność około 25 litrów na minutę, wersje z przyłączami ¾” około 55 litrów na minutę.

  Dozowniki są dostępne z dwoma zakresami: z nastawą do 99,9 litra i rozdzielczością 0,1 litra oraz z nastawą do 999 litra i rozdzielczością 1l.

  Montaż, wdrożenie, gwarancja i wsparcie po zakupie

  Urządzenia wysyłamy za do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej. Do urządzenia dołączona jest bardzo czytelna i zrozumiała instrukcja uruchomienia i obsługi.

  Nasz zespół serwisowy służy wsparciem telefonicznym   24 h/ dobę.

  Gwarancja na urządzenie wynosi  12 miesięcy.  Zapewniamy  serwis pogwarancyjny.

  Finansowanie i Leasing

  Płatność  przelewem na konto bankowe.

  Dlaczego warto dokonać zakupu?

  Jeżeli chcecie Państwo zainwestować w urządzenia, które będzie służyło przez długie lata, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

  Działamy na rynku maszyn piekarniczych i cukierniczych od ponad 27 lat.

   

   

  Produkty pokrewne

  fe mr ue