Najczęściej zadawane pytania

Tak, wagodzielarka waży precyzyjnie zarówno „sztywne”, jak i „luźne” ciasto. Sprawdza się również przy produkcji ciasta o dużej zawartości mąki żytniej. O możliwościach wagodzielarki DISVAL mogą się Państwo przekonać osobiście, na własnej piekarni, podczas próby maszyny. Mogą Państwo sprawdzić: czy dochodzi do wyrażnego skrócenia czasu pracy, jak duże oszczedności występują z powodu nie przeważania, ciasta jakość i powtarzalnóść chleba.

Przede wszystkim zakup linii do chleba pozwala Pracodawcy uniezależnić się od czynnika ludzkiego. Kompletną linię do chleba może obsługiwać jeden wykwalifikowany piekarz z dwoma pomocnikami. Przy zastosowaniu linii składającej się z wagodzielarki i zaokrąglarki i z ręcznym wydłużaniem (odbijaniem) chleba należy zaplanować udział przynajmniej dwóch lub trzech pracowników na stanowisku formowania chleba. Równomierność pracy maszyn wymusza na obsłudze dostosowanie tempa pracy do tempa maszyn: w regularnych, kilkusekundowych odstępach czasu muszą oni odebrać zaokrąglony kęs, uformować go i ułożyć go w koszyczkach, bądź na aparatach załadowczych. Kolejną zaletą pracy z linią do chleba jest powtarzalność gotowego produktu i zminimalizowanie strat na produkcji: kęsy są odważane precyzyjnie, bez przeważania. Każdy kęs jest uformowany w sposób identyczny.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór krajalnic do chleba. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy Matas. W zależności od potrzeb możemy zaproponować Państwu: Krajalnicę taśmową o wydajności od 400 do 1000 bochenków na godzinę. Dla usprawnienia procesu pakowania chleba krojonego z taką prędkością krajalnice taśmowe wyposażamy w rozdmuchiwacz torebek. Krajalnicę automatyczną - o wydajności do 400 bochenków na godzinę, bardzo łatwa w obsłudze. Krajalnicę półautomatyczną (najpopularniejszy z modeli) - o wydajności ok. 400 bochenków na godzinę. Jest to urządzenie proste w obsłudze, bardzo popularne w sklepach piekarniczych. Krajalnicę samoobsługową - jest to krajalnica przeznaczona do instalowania na terenie sklepów samoobsługowych, skonstruowana z myślą o samodzielnej obsłudze krajalnicy przez Klientów sklepu, zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom.

Mieszałka spiralna z wyjezdną dzieżą wyposażona jest w mechaniczny system (na śrubie) podnoszenia spirali - o wiele mniej kłopotliwy niż podnośnik hydrauliczny. Wszystkie nasze mieszałki - zarówno z dzieżą wyjezdną, jak i stałą - posiadają przekładnie pasowe do przeniesienia napędu spirali i kotła. Ponadto mieszałki zaopatrzone są w dwa odrębne silniki dla spirali i dzieży, co umożliwia różnorodne sterowanie (np. zmiana kierunku pracy kotła w trakcie mieszania).

Zdecydowanie warto zainwestować w rozwój firmy. Przykładowo koszty - zakup wagodzielarki i zaokrąglarki stożkowej w drodze leasingu to suma czynszu inicjacyjnego (kilku tysięcy złotych) oraz miesięczna rata na poziomie tysiąca kilkuset złotych. Piekarnie o małej produkcji mogą, po zainstalowaniu linii do chleba, zwiększyć produkcję przy utrzymaniu zatrudnienia na dotychczasowym poziomie oraz w dużo większy sposób uniezależnić się od pracowników. Nie jest tajemnicą, iż maszyny mogą obsługiwać ludzie z małym doświadczeniem pracy w piekarni.

Jeżeli chcecie Państwo wysłać zgłoszenie serwisowe, to prosimy skorzystać z poniższego formularza.

    fe mr ue