Piece piekarskie są od lat doskonale znane w naszym kraju. Ich budowa i sposób pracy od prawie 20 lat idealnie sprawdzają się przy wypieku tradycyjnego chleba. Będzie nam miło, gdyby zechcieli Państwo umówić się z naszym przedstawicielem w celu przybliżenia naszej wyjątkowej oferty.

Piece rurowe AGIV FORNI

Piece piekarnicze wsadowo-rurowe w układzie pierścieniowym -VAPORAGIV.

Piece rurowe VAPORAGIV, to rezultat wielu lat doświadczeń i poszukiwań najnowszych rozwiązań technicznych. Piece rurowe VAPORAGIV od kilkunastu lat w Polsce gwarantuje:

  • jednolitość wypieku dla wszystkich rodzajów pieczywa (piece piekarskie przewidziane do ciągłego wypieku polskiego chleba)
  • niezauważalny spadek temperatury wypieku po załadunku pieca(bezwładność cieplna, np. piec piekarniczy 22 m waży 12,5 t i więcej)
  • równomierność wypieku na każdej komorze (brak systemów regulacji, pieczenie na hertach ustawionych na rurkach)
  • bardzo wydajne zaparowanie nie do powtórzenia w innych piecach rurowych (2 generatory pary w komorze wypiekowej)
  • energooszczędność (izolacją jest beton oraz wełna mineralna)
  • niezawodność (brak wentylatorów wymienników ciepła itd.)
  • długowieczność (rurki o grubości 5,5 mm nie stosowane w nowych tego typu piecach)

System grzewczy pieca rurowego

Piec z pierścieniem rur uformowanym z rur typu Mannnesmann, wysokociśnieniowych, zgodnych z normą UNI663/68 STAL Fe 45,2 o wymiarach 35*5,5 mm, gwarantowane certyfikatem kolaudacji, dokonywanej każdorazowo na koniec wewnętrznego cyklu produkcyjnego. Dzięki jakości i ilości rur montowanych w piecu gwarantowana jest wysoka sprawność cieplna oraz jednolitość wypieku. Rurki posiadają atest Polskigo Urzędu Dozoru Technicznego nr UC-420/1

Generator pary

Piece rurowe posiadają podwójne parowniki niezależne od siebie, położone bezpośrednio w każdej komorze wypiekowej, dla zapewnienia dużej i stałej i wilgotnej pary. Parowniki są łatwo dostępne, ich demontaż jest prosty, dzięki czemu proces czyszczenia nie sprawia żadnych problemów.

Przód pieca rurowego

Front pieca rurowego oraz podstawowe elementy są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 o przedłużonej wytrzymałości. Drzwi komór wykonane są ze stali nierdzewnej oraz szkła hartowanego, są bardzo łatwe do zdemontowania w celu czyszczenia. Piec rurkowy posiada łatwy dostęp zarówno do palnika, jak i kanałów spalinowych. Powierzchnia wypiekowa wykonana jest ze specjalnych hertów ceramicznych, które gwarantują perfekcyjną jakość wypieku dla wszystkich rodzajów pieczywa. Piec rurowy może być dodatkowo wyposażony w palenisko boczne na opał (węgiel, drewno, itd.)

Palenisko i kanały

Wykonane są z materiałów ogniotrwałych wysokiej jakości, gwarantują doskonałą dystrybucję ciepła, z której piece rurowe znane są od dawna. Palenisko umieszczone z przodu może funkcjonować z każdym rodzajem opału (olej, gaz, palet, węgiel, itd.).Piekarz w każdym momencie ma swobodny dostęp zarówno do komory spalania oraz kanałów dymowych.

Sterowanie

Tablica sterująca zawiera wszystkie przełączniki i zegary. Piec rurowy posiada zawór kominowy, który jest wyposażony w wyłącznik krańcowy. Ma on za zadanie nie dopuścić do włączenia palnika przy zamkniętym przewodzie kominowym.

Tablica sterująca parownikami pozwala na dokładne dozowanie pary w każdej komorze. Centralka elektryczna jest łatwo dostępna. Piece rurowe są zbudowane zgodnie z normami CE.

W przypadku zainteresowania z Państwa strony prosimy o kontakt w celu umówienia się z naszym przedstawicielem.

Chętnie wytłumaczymy, dlaczego piece rurowe dadzą Państwu najlepsze wyniki wypiekowe oraz dlaczego piece piekarnicze Agiv Forni sprzedawane są w Polsce od wielu lat.