Opis produktu
ZALETY ZAKUPU LINII DO CHLEBA
Zwiększone koszty pracy, chroniczny brak fachowców w branży piekarniczej i stale wzrastające koszty energii i mediów grzewczych nieustannie kierują naszych Klientów ku decyzji o umaszynowieniu produkcji chleba. Z drugiej strony oczekiwana powtarzalność produkcji i wyższe tempo pracy nie powinno budzić obaw w kwestii jakości produktu, jego smaku oraz wyglądu zewnętrznego. Wpisując się w strukturę oczekiwań naszych szanownych Klientów oferujemy od wielu lat linię do produkcji chleba hiszpańskiej firmy DISVAL.
Oferowane przez firmę Bagmasz rozwiązanie posiada wiele zalet. Kompaktowa przemyślana konstrukcja pozwala złożyć cztery nasze maszyny (wagodzielarka, zaokrąglarka, międzygarownia,wydłużarka) w ciąg produkcyjny o różnej konfiguracji w zależności od posiadanego miejsca w piekarni. Rozwiązania techniczne minimalizują zjawisko tzw. „męczenia ciasta”, zapewniając jednocześnie powtarzalność produkcji. Przy zachowaniu optymalnego tempa pracy wystarczy dwuosobowa załoga do obsługi naszej linii, minimalizując koszty osobowe. Poszczególne maszyny charakteryzują się małym „apetytem” na energię elektryczną, więc 3,4 kW, które zużywa cała linia (4 maszyny) obciążenia sieci nigdy nie stanowi problemu ani w piekarnianej instalacji elektrycznej, ani tym bardziej w budżecie przedsiębiorstwa.
Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania przy naszej linii innych urządzeń i maszyn peryferyjnych, jak np. wywrotnice do dzieży, dodatkowe posypywacze, transportery, taśmociągi, aparaty załadunkowe i wózki. Linia jest więc elastyczna, modyfikowalna, bezpieczna, łatwa do utrzymania w czystości (obudowy ze stali nierdzewnej), mobilna (wszystkie maszyny na kołach) oraz przyjazna dla budżetu inwestora (atrakcyjna cena).
Mając na uwadze powyższe zalety przedstawiamy poniżej poszczególne maszyny w kolejności występowania w ciągu produkcyjnym, kierując Państwa uwagę na zasady działania tych maszyn oraz ich konstrukcję
WAGODZIELARKA do chleba, to maszyna pozwalająca wyeliminować z piekarni bardzo trudny i uciążliwy proces ważenia kęsów ciasta na chleb. W sposób szybki i bardzo dokładny wagodzielarka dzieli zadaną porcję ciasta na poszczególne kęsy, co pozwala zachować jednolitą gramaturę całej partii produkowanego chleba. Producentem maszyn wchodzących w skład linii do chleba jest hiszpańska firma DISVAL www.tdisval.com
KONSTRUKCJA WAGODZIELARKI:
- obudowa ze stali nierdzewnej
- lej załadunkowy o pojemnościach od 30 do 200 litrów (wg wskazań inwestora)
- okrągły tłok pracujący w cylindrze, smarowany olejem roślinnym w obiegu zamkniętym (rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne)
- proste, intuicyjne i bezpieczne sterowanie maszyną
- podajnik gotowych kęsów ciasta o regulowanej wysokości
- regulowany posypywacz mąką
- maszyna mobilna na kołach z hamulcami
SPOSÓB DZIAŁANIA WAGODZIELARKI DO CHLEBA DISVAL
- operator uruchamia maszynę, ustawia pokrętłem zadane parametry wagowe oraz szybkość maszyny po czym ją zatrzymuje.
- osoba obsługująca wagodzielarkę smaruje lej olejem roślinnym, aby ciasto było dobrze pobierane przez tłok. Ten sam olej znajduje się w maszynie i służy do smarowania tłoka pracującego w obrotowym cylindrze. Na końcu ładujemy ciasto do leja za pomocą wywrotnicy do dzieży lub ręcznie.
Warto tutaj zaznaczyć, iż większość wagodzielarek dostępnych na rynku jest smarowana przez produkty pochodzące z ropy naftowej(np. różnego rodzaju oleje parafinowe dostarczane na rynek przez największych producentów paliw)
- po uruchomieniu maszyny operator ustala przy pomocy wagi kontrolnej właściwą gramaturę oraz prędkość dostosowaną do tempa pracy zespołu i/lub pozostałych maszyn.
ZATRZYMANIE I KONSERWACJA
Operator unieruchamia wagodzielarkę w pozycji ustalonej jak optymalna, odłącza zasilanie, omiata maszynę z pyłu mącznego i usuwa z leja resztki ciasta. Następnie smaruje lej lekko olejem, pozostawiając maszynę gotową do ponownego użycia.
DODATKOWE INFORMACJE
- standardowa maszyna obsługuje ciasta ścisłe i luźne w zakresie 250 – 1400 g. Można zamówić maszynę o innych parametrach wagowych oraz przeprowadzić próbę technologiczną w Państwa piekarni korzystając z doświadczenia naszego pracownika (p. Zbyszek 603 307 306)
- po wieloletniej eksploatacji można naszą wagodzielarkę oddać do kapitalnego remontu a my zapewnimy na ten czas maszynę zastępczą (nieodpłatnie).
- Bardzo chętnie odkupimy każdą używaną wagodzielarkę Disval, ze względu na jej dużą popularność w kraju.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
ZAOKRĄGLARKA STOŻKOWA SMQ 10, to druga w kolejności maszyna w linii do produkcji chleba. Model zaokrąglarki jest specjalnie dostosowany do wagodzielarki Disval oraz do kierowania kęsów ciasta do międzygarowni statycznej. Zastosowanie tej maszyny pozwala usprawnić proces przygotowania ciasta do wydłużenia i wyeliminować ciężką i trudną pracę piekarzy. Nie bez znaczenia jest także troska o wygodę i zdrowie pracowników. Wieloletnia praca ręczna z mokrym ciastem może skutkować schorzeniami stawów, ścięgien i mięśni rąk.
KONSTRUKCJA ZAOKRĄGLARKI STOŻKOWEJ:
- obudowa ze stali nierdzewnej
- teflonowany stożek i rynny
- posypywacz mąką
- dwa miejsca załadunku
- maszyna mobilna na kołach z hamulcami
SPOSÓB DZIAŁANIA STOŻKA:
- Operator uruchamia maszynę przyciskiem START przed włączeniem wagodzielarki
- Kieruje kęsy ciasta z wagodzielarki na wybrane miejsce załadunku w stożku
- Reguluje wielkość i intensywność posypu mąki na rynnie wylotowej, którą kieruje wprost do strefy załadunku międzygarowni statycznej DISVAL.
- Tempo pracy nadaje pierwsza maszyna, czyli wagodzielarka.
ZATRZYMANIE I KONSERWACJA:
- po zatrzymaniu wagodzielarki należy zatrzymać zaokrąglarkę stożkową przyciskiem START/STOP i zamknąć posypywacz mąki
- maszynę należy omieść z mąki i usunąć z dolnej rynny zanieczyszczenia
Ewentualne doklejone fragmenty ciasta ze stożka i rynien usuwamy poprzez pocieranie ręką mąkę żytnią.
UWAGA !!!! Nie wolno pod żadnym pozorem skrobać i szorować teflonowanych elementów.
DODATKOWE INFORMACJE
1.Standardowa zaokrąglarka stożkowa obsługuje ciasta ścisłe i luźne w zakresie 250 -1400 g. Można zamówić zaokrąglarkę o innych parametrach wagowych oraz przeprowadzić próbę technologiczną w Państwa piekarni, korzystając z doświadczenia naszego pracownika (p. Zbyszek 603 307 306)
2.Nasze maszyny z powodzeniem pracuję na rynku kilkanaście lat. Z powodu ich dużej popularności bardzo chętnie odkupimy od naszych Klientów wypracowane zaokrąglarki ztożkowe SMQ10.
3.Po wieloletniej eksploatacji można zaokrąglarkę oddać do kapitalnego remontu i teflonowania, a my zapewnimy na ten czas maszynę zastępczą.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
MIĘDZYGAROWNIA STATYCZNA DISVAL, to kolejna maszyna w naszej linii do chleba. W procesie technologicznym bardzo często potrzebny jest czas, aby uformowany kęs ciasta ustabilizował swoją strukturę przed procesem wydłużenia, zapewniając oczekiwaną jakość i powtarzalność produkowanego chleba.
ABY SPROSTAĆ TYM ZADANIOM MASZYNA WYPOSAŻONA JEST W:
- stabilną konstrukcję opartą o stalowy szkielet nośny,
- obudowy ze stali nierdzewnej oraz elementy z plexi (przezroczyste do obserwacji procesu),
- filcowe koszyczki pracujące w dwu, trzy lub nawet cztero- rzędowej konstrukcji łańcuchowej,
- sterowanie główne z dodatkowymi czujnikami na wlocie i wylocie ciasta,
- dodatkowe przyłącza zasilające pozostałe maszyny w linii,
- stabilne koła nośne z hamulcami zapewniające mobilność maszynie.
ZASADA DZIAŁANIA MIĘDZYGAROWNI STATYCZNEJ:
- Zaokrąglony kęs ciasta skierowany z rynny poprzedniej maszyny uruchamia fotokomórkę, która kieruje go do konkretnego kolejnego filcowego koszyczka w międzygarowni. Takie sterowanie pozwala na bezbłędne kierowanie kęsów ciasta nawet w kolejne cztery koszyczki w jednym rzędzie.
- Po napełnieniu całego rzędu, maszyna automatycznie przesuwa w górę cały łańcuch z koszyczkami, podając do napełnienia kolejny rząd.
- Kęsy ciasta pozostają w maszynie nie opuszczając filcowego koszyczka, aż do momentu rozładunku, co zapewnia prawidłowy rozrost ciasta
- W momencie zakończenia pracy przez poprzednie maszyny (koniec ciasta) międzygarownię przełączamy w tryb rozładunku
- Rozładunek następuje na taśmociąg, który poprzez kolejną fotokomórkę sekwencjonuje kolejność kierowania kęsów ciasta do wydłużarki.
ZATRZYMANIE MASZYNY I BIEŻĄCA KONSERWACJA:
- kiedy ostatni kęs ciasta opuści maszynę, należy zatrzymać tryb rozładunku i unieruchomić maszynę,
- omiatamy międzygarownię z pyłu mącznego, szczególną uwagę zwracając na fotokomórki, aby nie zmienić przez przypadek ustawień i pozostawić je czyste do kolejnego użycia.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
Ostatnią maszyną w linii do chleba jest WYDŁUŻARKA.
To ona nadaje ostateczny pożądany kształt bochenkowi chleba, który po upieczeniu będzie cieszył około Państwa klienta. Poprzez swoją powtarzalność wyprodukowana partia chleba będzie sprawniej poddana kolejnym procesom technologicznym, aż po krojenie, konfekcjonowanie i transport.
KONSTRUKCJA WYDŁUŻARKI:
- konstrukcja nośna na kołach z hamulcami,
- głowica ze stacją do rozwałkowywania ciasta wyposażona w dwie pary teflonowych wałków,
- stalowa „kolczuga” do zawijania kęsa ciasta,
- stół formujący z regulacją,
- szufladka do podawania gotowych kęsów.
ZASADA DZIAŁANIA WYDŁUŻARKI DO CHLEBA:
- Odprężony kęs ciasta opuszcza taśmociąg międzygarowni i wpada do wydłużarki od góry w stację rozwałkowującą.
- Dwie kolejne pary wałków odpowiadają za ostrożne rozwałkowanie kęsa na gruby placek w kształcie elipsy (UWAGA: posypywanie mąką w tym momencie nie jest wskazane).
- Następnie ciasto zostaje zawinięte przez stalową ciężką kolczugę i skierowane pod stół formujący z regulacją.
- W strefie formowania taśmociąg transportowy przesuwa kęs ciasta w stronę wylotu, a stół dociskowy wyklejony filcową taśmą ostatecznie przygotowuje bochenek.
- Po opuszczeniu strefy formowania, gotowy uformowany bochenek spada na rynnę, gotowy do podjęcia przez piekarza i skierowania do garowania.
ZATRZYMANIE I KONSERWACJA MASZYNY:
Wydłużarka podlega jedynie omieceniu z pyłu mącznego. Warto zajrzeć także pod osłonę i sprawdzić wałki teflonowe oraz podnieść stół dociskowy w strefie formowania, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia.
MONTAŻ, WDROŻENIE, GWARANCJA I WSPARCIE PO ZAKUPIE LINII DO CHLEBA:
Przed podjęciem decyzji zakupowej warto skorzystać z naszego doświadczenia i zamówić próbę maszyn w Państwa zakładzie, gdzie wspólnie z Waszymi pracownikami przepracujemy pełną zmianę produkcyjną, aby ułatwić podjęcie pozytywnej decyzji oraz wdrożyć pracowników do pracy z naszymi maszynami. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą, zapewnimy nieodpłatny transport, montaż, wdrożenie i wsparcie naszego fachowca (p. Zbyszek tel. 603 307 306).
Powyższe urządzenia są nowe, objęte 12 miesięczną gwarancją, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Posiadają pełną dokumentację techniczno-ruchową, oznakowanie CE.
FINANSOWANIE I LEASING:
Jeśli będzie taka potrzeba, korzystając z naszych wieloletnich kontaktów pomożemy w uzyskaniu finansowania poprzez leasing lub pożyczkę w renomowanych instytucjach finansowych.
DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W LINIĘ DO CHLEBA DISVAL?
Reasumując powyższy tekst, oferujemy prostą, efektywną i tanią linię.
Gwarantujemy wsparcie firmy Bagmasz, która posiada ponad 25 letnią tradycję w Sprzedaży, montażu i serwisowaniu urządzeń piekarniczych i cukierniczych. Chętnie podamy adresy i numery telefonów do użytkowników naszych linii, gdzie uzyskacie Państwo niezależne opinie.
Nie wahajcie się dzwonić 603 307 306 .