Schładzacze wody

Schładzacze wody
Schładzacze wody
Schładzacze wody
Schładzacze wody
Schładzacze wody
Schładzacze wody

  Opis produktu

  Zalety schładzacza do wody

  Oferujemy schładzacze Bolid serii „M”, które są specjalistycznymi urządzeniami chłodniczymi. Ich zadaniem jest odprowadzenie ciepła wytwarzanego w procesach technologicznych za pośrednictwem wody lub innych mediów cyrkulujących w obiegach zamkniętych wg parametrów założonych dla tych procesów.

  Schładzacz wody przeznaczony do schładzania wody niezbędnej do procesów produkcyjnych np. w piekarni, cukierni. Urządzenie jest szczególnie przydatne latem, kiedy woda w sieci miejskiej ma 20 stopni C lub więcej. Schładzacz sam pobiera wodę z sieci wodociągowej i obniża jej temperaturę o 10-12 stopni C. Wydajność tego modelu wynosi 300 litrów na godzin

  Działanie schładzaczy do wody

  Schładzacze do wody Bolid są kompaktowymi konstrukcjami wyposażonymi w agregaty sprężarkowe i termoizolowane zbiorniki buforowe, w których następuje wymieszanie wody lodowej i wody powracającej. Temperatura wód zmieszanych wyświetlana jest  na sterowniku. Wymiana ciepła następuje w zbiorniku buforowym, w którym usytuowany jest nowoczesny blok parownikowy, zasilany kapilarami dynamicznymi.

  Cyrkulacja i wymiana ciepła wymuszana jest dwufunkcyjną pompą z mieszadłem talerzowo- śrubowym lub pompą wirową.

  Konstrukcja schładzaczy do wody

  Schładzacze pracują w standardzie 20/15oC, 12/7oC, oraz jako agregaty wody lodowej w systemie bezglikolowym lub w systemie HAF-Eis (-3oC) z mieszanką glikolową.

  Przystosowane są do pracy ciągłej (FLOW), realizowanej w cyklu automatycznym (AUT).

  Aktualnie produkowane są schładzacze o mocach od 0,5 do 32 kW i wyjątkowo szerokich zakresach temperatur wylotowych (od wody lodowej → do +25 oC).

  Urządzenia reprezentują klasę energetyczną EER/COP = A/B, gdyż wytwarzają akumulator lodowy, w którym gromadzony jest chłód w okresach mniejszych obciążeń cieplnych schładzacza.  Dodatkowo (opcjonalnie) wyposażane są we wspomagający stopień schładzania powietrzem (Air – ang. freecooling).

  Standardy wykonania:

  Wszystkie urządzenia odpowiadają normom:

  • maszynowej 98/37/EC,
  • elektromagnetycznej 89/336/EWG

  aplikacyjnej EMV-Gesetz, DIN2405, VDE 0100 cz. 410.

  W ofercie  dostępne są  modele:

  • SCHŁADZACZ  300/M
  • SCHŁADZACZ 500/M

  Liczba w nazwie oznacza wydajność schładzacza np. 300/M oznacza wydajność 300l na godzinę.

  Montaż, gwarancja i wsparcie po zakupie

  Schładzacz montuje się na ścianie, na specjalnych wspornikach w miejscu niezapylonym i łączy z siecią wodociągową wężem ciśnieniowym ½ cala. Wyjście schładzacza jest podłączone do dozownika-mieszacza wody do przyłącza wody lodowej.

  Służymy wsparciem telefonicznym   24 h/ dobę.

  Gwarancja na  schładzacz do wody wynosi  12 miesięcy.

  Finansowanie i Leasing

  Za schładzacz można zapłacić przelewem na konto.

  Pomagamy uzyskać Leasing lub pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.

   

   

  Produkty pokrewne

  fe mr ue